Anasayfa / Belediye Haberleri / Adana Büyükşehir Belediyesi / Hüseyin Sözlü – Adana Büyükşehir Belediyesi MHP Başkan Adayı

Hüseyin Sözlü – Adana Büyükşehir Belediyesi MHP Başkan Adayı

1965 yılında Ceyhan’ın Çokçapınar Köyü’nde doğan Hüseyin Sözlü; ilköğrenimini köyünde, ortaöğrenimini ise Ceyhan Yaltır Kardeşler Ortaokulu ve Ceyhan Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne girerek 1989 yılında “Ziraat Mühendisi” olarak mezun oldu. 1990 yılında DSİ’de İşletme Mühendisi olarak göreve başladı, 1997 yılında DSİ Kösreli İşletme ve Bakım Başmühendisliği’ne atandı.

1999’dan itibaren üç dönem Ceyhan Belediye Başkanlığı’na seçilmiş olan Hüseyin Sözlü, son seçimlerde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildi ve halen aktif olarak bu görevi sürdürmektedir. 31 Mart 2019 seçimleri için de MHP’nin Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı’dır.

Hüseyin Sözlü, ayrıca Türkiye Mahalli İdareler İşveren Sendikası Genel Başkanlığı, Türkiye İşveren Sendikaları Yönetim Kurulu Üyeliği ve Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir